Գլխավոր
հովանավոր

VivaCell

Նորություններ

Print

19.05.2008

Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների առաջնության էլիտ-ռաունդի մրցաշար. հայտնի են ընդլայնված կազմերը

Ինչպես հայտնի է մայիսի 22-ից 27-ը Հայաստանում տեղի կունենա Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների առաջնության էլիտ-ռաունդի մրցաշարը, որտեղ Հայաստանի ընտրանու մրցակիցները կլինեն Իսպանիայի, Թուքրիայի ու Ուկրաինայի հավաքականները: Մենք արդեն տեղեկացրել ենք մեր թիմի ընդլայնված կազմի մասին, ստորև ձեզ ենք ներկայացնում մյուս թիմերի կազմերը: Ի դեպ հավաքականները մրցաշարին կարող են հայտավորել միայն 18-ական ֆուտբոլիստի:

ԻՍՊԱՆԻԱ

1.Տոմաս Մեխիաս (Ռեալ Մադրիդ կանտերա) 30.01.89
2.Դավիդ Դե Գեա (Ատլետիկո Մադրիդ) 07.11.90
3.Խոսե Մարիա Անտոն (Ռեալ Մադրիդ կանտերա) 19.03.89
4.Միկել Սանխոսե (Լիվերպուլ, Անգլիա) 30.05.89
5.Սեսար Օրտիս (Ատլետիկո Մադրիդ) 30.01.89
6.Ալվարո Դոմինգես (Ատլետիկո Մադրիդ) 16.05.89
7.Սավալ Գիլեմ (Էսպանյոլ) 26.06.89
8.Սեսար Ասպիլիկուետա (Օսասունա) 28.08.89
9.Աարոն Նիգուես (Իրակլիս, Հունաստան) 26.04.89
10.Իգնասիո Կամաչո (Ատլետիկո Մադրիդ) 04.05.90
11.Սերխիո Գարսիա (Վալյադոլիդ) 08.08.89
12.Դանիել Պարեխո (Ռեալ Մադրիդ կանտերա) 16.04.89
13.Ֆրանսիսկո Մերիդա (Ռեալ Սոսյեդադ) 04.03.90
14.Միգել Անխել Լուկե (Վիլյառեալ) 23.07.90
15.Խորդի Ալբա (Վալենսիա) 21.03.89
16.Իվան Բոլադո (Ռասինգ) 03.07.89
17.Դանիել Ակուինո (Մուրսիա) 27.07.90
18.Էմիլիո Նսուե (Մալյորկա) 30.09.89

Գխավոր մարզիչ` Խինես Մելենդես 22.03.1950

ԹՈՒՐՔԻԱ

1.Գյոկհան Դեղիրմենչի (Ալթայ) 21,03,1989
2.Յիջիթ Իսմայիլ Գյոկողլան (Ալթինորդու) 05,06,1989
3.Կորայ Շանլի (Բեշիքթաշ) 26,12,1989
4.Սերկան Յիլդիրիմ (Բուրսասպոր) 05,04,1990
5.Ֆաթիխ Սերկան Քյուրտուլուշ (Բուրսասպոր) 01,01,1990
6.Ֆերհաթ Կապլան (Դարդանելսպոր) 07,01,1989
7.Կորայ Կյուրտ (Դարդանելսպոր) 25,08,1989
8.Ֆեհմի Մերթ Գյունոկ (Ֆեներբահչե) 01,03,1989
9.Ուղյուր Արսլան Քյուրյու (Ֆեներբահչե) 16,02,1989
10.Էրհան Շենթյուրք (Գալաթասարայ) 04,05,1989
11.Չեթին Գյունղյուր (Գալաթասարայ) 07,06,1990
12.Սինան Օսմանողլու (Գալաթասարայ) 09,01,1990
13.Ահմեթ Արի (Գազիանտեպսպոր) 13,01,1989
14.Մյուսլյում Այդոգան (Իստանբուլսպոր) 12,04,1989
15.Ալի Թեմուր (Կարտալսպոր) 07,01,1989
16.Սեֆա Աքսոյ (Սամսունսպոր) 26,02,1989
17.Բարիշ Մեմիշ (Տրաբզոնսպոր) 05,01,1990
18.Ջեմ Պոլ Կարաչան (Ռեդինգ, Անգլիա) 21,02,1989
19.Տունայ Տորուն (Համբուրգ, Գերմանիա) 21,04,1990

Գլխավոր մարզիչ` Ահմեթ Չեյհան 20.10.1938

ՈՒԿՐԱԻՆԱ

1.Անդրեյ Յարմոլենկո (Դինամո Կիև) 21.06.1989
2.Արտյոմ Կիչակ (Դինամո Կիև) 03.10.1989
3.Ռոման Զոզուլյա (Դինամո Կիև) 02.11.1989
4.Կիրիլ Պետրով (Դինամո Կիև) 23.10.1989
5.Արտյոմ Կրավեց (Դինամո Կիև) 02.08.1990
6.Արտյոմ Բուտենին (Դինամո Կիև) 20.03.1989
7.Տարաս Պինչուկ (Դինամո Կիև) 12.01.1989
8.Ալեքսեյ Դովգիյ (ԲԿՄԱ Կիև) 29.09.1989
9.Անդրեյ Սագայդակ (Կարպատի Լվով) 03.06.1989
10.Յարոսլավ Մարտինյուկ (Կարպատի Լվով) 16.05.1989
11.Յարոսլավ Սվորակ (Կարպատի Լվով) 20.02.1989
12.Ստանիսլավ Միկիցեյ (Շախտյոր Դոնեցկ) 07.09.1989
13.Յուրի Կոնշին (Շախտյոր Դոնեցկ) 05.01.1989
14.Մակսիմ Կովալյով (Շախտյոր Դոնեցկ) 22.06.1990
15.Կոնստանտին Օդոլսկի (Մետալուրգ Դոնեցկ) 27.04.1989
16.Տարաս Ստեպանենկո (Մետալուրգ Զապորոժյե) 09.01.1989
17.Դենիս Սիդորենկո (Մետալիստ Խարկով) 18.04.1989
18.Մակսիմ Բելի (ՖԱ Խարկով) 08.08.1989
19.Սերգեյ Պոլիտիլո (Չեռնոմորեց Օդեսա) 02.01.1989
20.Եվգենի Կոնոպլյանկա (Դնեպր Դնեպրոպետրովսկ) 07.02.1989
21. Արտուր Կարնոզա (Դնեպր Դնեպրոպետրովսկ) 17.11.1989

Գլխավոր մարզիչ` Ալեքսանդր Լիսենկո 03.05.1951

Հանդիպումները կսպասարկեն հետևյալ մրցավարները`

Գլխավոր մրցավարներ`

Ալեկսանդրու Դիկանու (Ռումինիա)
Շանդոր Շաբո (Հունգարիա)
Ստեֆեն Տեներ (Անգլիա)

Օգնականներ`

Զավեն Հովհաննիսյան (Հայաստան)
Օկտավիան Սովրե (Ռումինիա)
Ժոլտ Ատիլա Շպիզյակ (Հունգարիա)
Ադամ Ուոթս (Անգլիա)

4-րդ պաշտոնյա`

Արման Ամիրխանյան

ՈՒԵՖԱ-ի պատվիրակ է նշանակված Միշել Վոտրոն (Ֆրանսիա)
Մրցավարների տեսուչ` Կարել Բոհունեկ (Չեխիա)
Մրցաշարի ադմինիստրատոր` Անդրեյ Մեդինցև (Բուլղարիա)


                                                        ԽԱՂԱՑԱՆԿ

Մայիսի 22

Հայաստան – Թուրքիա (Աբովյան, Քաղաքային մարզադաշտ) ժամը` 14:00
Ուկրաինա – Իսպանիա (Երևան, Միկա մարզադաշտ)             ժամը` 17:00

Մայիսի 24

Հայաստան – Ուկրաինա (Աբովյան, Քաղաքային մարզադաշտ) ժամը` 14:00
Իսպանիա – Թուրքիա (Երևան, Միկա մարզադաշտ)                ժամը` 17:00

Մայիսի 27

Հայաստան – Իսպանիա (Աբովյան, Քաղաքային մարզադաշտ) ժամը` 15:00
Թուրքիա – Ուկրաինա (Երևան, Միկա մարզադաշտ)               ժամը` 15:00

   
 
Պաշտոնական
գործընկերներ
Armenian Development Bank Hummel